Süper Kupa’da takımlar maç kadrolarını TFF’ye iletti!

Turkcell Süper Kupa final maçında Galatasaray ve Fenerbahçe’nin sahaya çıkacağı ilk 11’ler açıklandı. Fenerbahçe’nin yedek kulübesinde 4 oyuncu yer aldı.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Şanlıurfa 11 Nisan Stadı’nda oynanacak Süper Kupa maçı, saat 21.30’da başlayacak.

İŞTE TFF’YE GÖNDERİLEN ESAME LİSTELERİ


ZEKİ MURAT GÖLE: “GENÇ TAKIMIMIZLA BUGÜN SAHADA OLACAĞIZ”

Karşılaşma öncesi konuşan Fenerbahçe Yardımcı Antrenörü Zeki Murat Göle; “Ülkemizin en büyük spor kulübü olarak Avrupa’da mücadele veriyoruz. Ülke puanına katkı sağlamak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Avrupa’daki bu kritik maç öncesi yüksek şiddetli bir maç oynamak zorunda tutulduk. Bunu öncelikle doğru bulmuyoruz. Çünkü iki tane deplasmana gitmiş olacağız 3-4 gün aralıkla. Bu da takımımızı bayağı bir yoracak. O nedenle A takımımızı biraz dinlendirip genç takımımızla bugün sahada olacağız. İnandığımız değerleri sonuna kadar sahada göstermeye çalışacağız.” şeklinde bir açıklama yaptı.

FENERBAHÇE U19 KALECİSİ: “TERCİHİMİZİ AVRUPA’DAN YANA KULLANDIK”

Fenerbahçe U19 takımının kalecisi Furkan Onur Akyüz: “Bize Fenerbahçe olarak sunulan fikstürde bir tercih yapmamız gerekiyordu. Ülke puanını arttırmak için tercihimizi Avrupa’dan yana kullandık. Bayrağımızı dalgalandırmak, taraftarımızı ve milletimizi gururlandırmak için böyle bir tercih yaptık. Şimdi buradayız, mücadele vereceğiz.” dedi.

EROL BİLECİK’TEN ’90 DAKİKALIK BİR MAÇ OLMAYACAK’ AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Başkan Vekili Erol Bilecik, 3 Nisan Çarşamba günü Adana Demirspor maçı öncesi Süper Kupa maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz, ‘Taraftar gitmesin’ dediğimiz zaman bizim A Takımımızın gitmeyeceğini, 90 dakikalık bir maç olmayacağını buradan net bir şekilde izah ediyorum” açıklamasında bulundu.

SÜPER KUPA’DA SENARYOLAR

1- Fenerbahçe, TFF Talimatnamesi gereği sahaya 9 futbolcuyla çıkacak. Müsabakanın devam etmesi için bir takımda en az 7 oyuncu yer alması gerektiği için, bir süre peş peşe veya aynı anda 3 futbolcu oyundan çıkacak ve hakem karşılaşmayı oynatamayacak.

2- Sahaya çıkan Fenerbahçe U19 takımı oyuncuları hakemi alkışlama vb. protesto eylemleri ile peş peşe kırmızı kartlar görerek karşılaşmanın devam etmesini imkansız hale getirecek. Başlama düdüğünden sonra çekilecekler

3- U19 takımı futbolcuları sahaya çıkacak, başlama vuruşundan hemen sonra sahayı terk ederek 3-0 hükmen mağlup sayılacak. Ardından ise TFF’nin vereceği ceza kararı beklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir