CryptoQuant, Önümüzdeki Bitcoin Fiyat Rotasını Açıkladı!

On-chain analiz platformu CryptoQuant, bu yıl Bitcoin fiyatlarının daha da artacağını tahmin ediyor. Bunun dayanağı olarak önceki boğa döngülerini gösteriyor. Buna göre BTC, en yüksek seviyelerine yedi ila dokuz aylık girişlerden sonra ulaşıyor. Öngörü, hafif piyasa düzeltmelerinin ortasında geliyor.

CryptoQuant, önümüzdeki aylarda yükseliş bekliyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC) fiyatı 2024 yılının ilk çeyreğinde yükseliş eğilimini sürdürdü. Bu süreçte piyasayı yeni zirvelere taşıdı. Geçtiğimiz haftalarda, birçok yükseliş eğilimli yatırımcı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Bitcoin ETF onayının ardından piyasa için yeni zirveler öngördü.

On-chain analiz firması CryptoQuant’ın yeni piyasa raporu, önümüzdeki birkaç ay içinde Bitcoin fiyatında bir artış beklendiğini gösteriyor. Buna göre, BTC mevcut döngünün zirvesine henüz ulaşmadı. Bununla birlikte, piyasa makroekonomik faktörler nedeniyle son haftalarda hafif düzeltmelerle karşı karşıya kaldı.

Yeni yatırımcılar geliyor

Analistler, piyasada kaydedilen girişlerin yüksek seviyelerini ve nihai sonunu belirleyeceğini belirtiyor. Spot Bitcoin ETF‘lerden piyasaya girişler zirveye ulaşmadığından, önümüzdeki aylarda daha yüksek seviyeler bekleniyor. Dijital varlık analisti Crypto Dan, BTC’nin altı oranındaki düşüşün Ned yatırımcılarının piyasaya doğru hareket ettiğini gösterdiğini söylüyor. 2023 yılının 4. çeyreğinde, geleneksel yatırımcılar varlığa olan ilgilerini artırdıkça piyasaya yatırımlar da arttı. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

6 aydan uzun süredir elde tutulan Bitcoin’lerin oranındaki düşüş, 6 aydan kısa süredir işlem gören Bitcoin’lerin sayısının arttığı anlamına geliyor. Bu nedenle yeni yatırımcıların akın ettiği varsayılabilir.

Önceki zirveleri Bitcoin projeksiyonunu tetikliyor!

Tarihsel olarak, yeni yatırımların ardından fiyatların zirveye ulaşması yaklaşık yedi ila dokuz ay sürüyor. 2017 boğa koşusunda, dokuz aylık girişlerin ardından en yüksek seviyeleri kaydetti. Benzer şekilde 2021’de de yedi ay sonra en yüksek seviyelere ulaştı. Ayrıca, ayı sezonu başlamadan önce varlığın fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.000 doların üzerine çıktı. Bu yıl, ETF’lerin onayından bu yana piyasa üç ay boyunca sürekli akış yaşadı. Bu da rakamların arttığına işaret ediyor.

Analistler, ihtiyatlı bir yaklaşımla bile piyasanın henüz zirveye ulaşmadığını söylüyor. Ayrıca, ABD spot Bitcoin ETF’lerinden ek girişler bekledikleri için 2024 yılında Bitcoin’de keskin bir yükselişin mümkün olduğunu belirtiyorlar. Yazı sırasında lider kripto para, günlük %1,4 artışla 70.225 dolardan işlem görüyordu. BTC, haftalık grafiğinde ise %2,3 artış kaydetti. Bunların yanında yıllık bazda %132 gibi kayda değer bir ilerleme gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir